DTM

DTM Nürburgring: Zamlžený závod vyhrál Sheldon van der Linde

Bláznivý závod v pohoří Eifel vyhrál Sheldon van der Linde, který profitoval z kolize Fragy s Bortolottim. V samotném závěru závodu připravili pěknou podívanou Rast, Eng a Cassidy.


Kvalifiakce byla kvůli mlze, která zahalila okruh, zrušena. Na startovní rošt se závodníci postavili podle aktuálního pořadí v šampionátu jezdců. Z pole position tedy startoval Mirko Bortolloti.

Jelikož se počasí od rána neumoudřilo, tak byl také start samotného závodu odložen a jezdci do zaváděcího kola vyjeli až v 17:15.

Skvělý odpich od své startovní pozice měl Fraga, který se ze šestého místa dostal do čela. Rast se mezitím propadal, přičemž kolidoval s Müllerem, kterému tak ukončil závod.

Ale nebyli jediní, kteří nezvládli vzájemné souboje. Schumacher kolidoval s Gorem, pro Němce tak skončil závod předčasně. Rast se později ještě přimotal do jednoho incinentu s Vanthoorem a opět z této kolize odešel jako ‚vítěz‘, zatímco Vanthoor musel odstoupit.

Čtvrt hodiny před koncem bojoval o vedení Fraga s Bortolottim, přičemž došlo ke kontaktu a oba se roztočili. Do vedení se dostal Sheldon van der Linde.

Minutu před koncem předvedli fantastický souboj kolo na kolo o šestou pozici Rast, Eng a Cassidy.

Vítězem se stal Sheldon van der Linde. Na pódiu jej doplnil bratr Kelvin a Feller.

Redakce

Recent Posts

Exkluzivně: Felipe Drugovich a Frederik Vesti o podobnostech mezi Formulí E a Hypercarem Cadillac

Felipe Drugovich a Frederik Vesti byli minulý víkend v Berlíně v rámci Formule E. Drugovich…

1 týdnem ago

Racing Journal Speed Fest již příští víkend

Racing Journal Speed Fest na Autodromu Most už příští víkend!

1 týdnem ago

Jenson Button odejde z JOTA Sport na konci sezony

Jenson Button, pilot vozu Cadillac V.Series-R pro tým JOTA Sport v FIA WEC, odejde z…

2 týdny ago

Cadillac bere 1-2 v Sao Paulu

Cadillac Hertz Team JOTA bere 1-2 v šestihodinovém závdodě v Sao Paulu. Po startu z…

2 týdny ago

Na papíře nejslibnější víkend pro Peugeot, bez svých nejsilnějších pilotů

Peugeot zažívá svůj nejsilnější víkend od svého debutu ve WEC. S konzistetními top5 výsledky v…

2 týdny ago

Alex Lynn: Nové povrchy nám sedí

Alex Lynn věří, že nové povrchy tratí pomáhají Cadillacu více než ostatním, sdělil to novinářům…

2 týdny ago