Güven bude debitovat v DTM s vozem AlphaTauri #37 Ferrari 488 GT3 Evo provozovaným týmem AF Corse začátkem července na Norisringu. Felipe Fraga zůstane v primárním voze Red Bullu.
Ayhancan Güven, sportovec Red Bullu, strávil většinu své kariéry závoděním ve vozech Porsche. V sezónách 2018-19 vyhrál dvakrát za sebou francouzský šampionát Porsche Carrera Cup. Loni se přesunul do šampionátu Porsche Supercup, který závodil pod hlavičkou formule 1, kde skončil třetí v pořadí za Larrym ten Voordem a Dylanem Pereirou.
Čtyřiadvacetiletý pilot byl povolán do víkendu na Norisringu jako náhrada za Cassidyho, který má ve formuli E křížící se angažmá s týmem Envision Racing.
V sezoně 2022 to bude podruhé, co Cassidy vynechá závod kvůli povinnostem ve formuli E. Devítinásobný mistr světa v rally Sebastian Loeb zaujal jeho místo na dubnovém zahájení sezóny v Portimau, další dva víkendy DTM už Cassidy jel. Vynechání víkendu DTM kvůli povinnostem ve formuli E by měl Cassidy udělat naposledy, protože kalendáře už se potom nekříží.
Avšak Cassidy by mohl také vynechat třetí kolo ve Spa, které se jede v září, kdy by měl jet za AF Corse v šampionátu WEC na Fuji Speedway.
Zatímco však jeho smlouva s Envision Racing jasně říká, že musí upřednostnit formuli E, v případě střetu s jiným šampionátem, zůstává nejasné, která z jeho dvou dohod s AF Corse bude mít přednost, když kola WEC a DTM připadnou na stejný víkend.
Maro Engel vstupuje do své desáté sezony v DTM s Mercedesem. Před prvním víkendem sdělil…
Jules Gounon promluvil o své debutové sezoně v DTM, svých očekáváních a cílech, a mnoho…
Thomas Jäger, technický ředitel Mercedesu v DTM pro leotšní sezonu, v rozhovoru pro media popsal…
Šéf týmu Jaguar TCS Racing ve formuli E odejde ze své pozice v týmu na…
Šampionát DTM se vrací na závodní okruhy. Devět prémiových výrobců a mezinárodní pole s 24…
Vůz #46, tedy i Valentino Rossi, zísiává druhé kategorii LMGT3 na italské Imole. Závod vyhrálo…