GT World Challenge

Bowers a Lachenauer berou double na Imole v rámci GT4 European Series

Gus Bowers a Konstantin Lachenauer dokončili v Imole snový double a získali v neděli pole position ve druhém závodě a pohodlné vítězství pro Racing Spirit of Léman Aston Martin.


Bowers a Lachenauer, kteří se už v sobotu dostali nejvyšší stupínek vítězů, byli možná favority, ale zároveň jim pomohl zisk pole position.

Když zhasla světla, britský jezdec neudělal žádnou chybu a zavřel dveře před Vincentem Beltoisem, přičemž vedl pole do Tamburella. Bohužel to bylo dobré pro Beltoise, kterého Erwan Bastard trefil a poslal do štěrku. Na trať musel Safety Car.

Závod byl opět ovlivněn i nehodami během Full Course Yellow, jelikož se jezdci nevěnovali plně přípravě na zpomalení.

Posádka týmu Drago Racing Team ZVO s Gabrielou Jílkovou a Robertem Haubem skončila v prvním závodě na třináctém místě celkově po startu ze třicátého. Pro posádku se zároveň jednalo o sedmé místo ve třídě PRO-AM.

Druhý závod byl nakonec ještě o pozici lepší, protože duo skončilo na dvanáctém místě celkově, ve třídě na pátém.

Výsledky prvního závodu na Imole

Výsledky druhého závodu na Imole

Jiří Košta

Recent Posts

Timo Glock počítá s dlouhodobým závoděním v DTM

Zůstane Timo Glock v roce 2026 u týmu McLaren Dörr Motorsport v DTM? Bývalý jezdec…

1 hodinu ago

Genesis GMR-001 má za sebou shakedown, vůz je připraven pro příští sezonu WEC

Genesis má za sebou úspěšný shakedown nového Hypercaru GMR-001. Přesné místo konání tohoto shakedownu není…

1 týdnem ago

Rastovo jubilejní vítězství a šance na čtvrtý titul v DTM

Druhé vítězství sezóny, 30. vítězství v kariéře DTM: René Rast zažil fantastickou neděli během pátého…

1 týdnem ago

René Rast získal další nedělní vítězství v DTM

Trojnásobný šampion DTM René Rast si zajistil další vítězství v rámci německého šampionátu.

1 týdnem ago

Aitken vyhrává na Nurburgringu po startu z pole position

Šampionát DTM se přesouvá do druhé poloviny letošní sezóny, přičemž Jack Aitken dominoval sobotnímu závodu…

2 týdny ago

Nick Cassidy podepisuje se Stellantis, pojede za Peugeot ve WEC

Nick Cassidy, bývalý pilot DTM a současný vícemistr Formule E, spolu s Peugeotem, silně naznačil…

2 týdny ago