DTM

Jméno Schumacher se vrací na scénu DTM, David bude závodit pro Mercedes

David Schumacher bude v roce 2022 závodit v DTM úplně poprvé. Dvacetiletý závodník bude závodit za německo-texaský tým Mercedes-AMG Team WINWARD. Tým rozšiřuje své působení v DTM pro novou sezónu a bude provozovat celkem tři Mercedesy-AMG.


Syn bývalého jezdce formule 1 Ralfa Schumachera, který sám závodil s Mercedesem v DTM v letech 2008 až 2012, se stane týmovým kolegou úřadujícího šampiona DTM Maximiliana Götze a sedminásobného vítěze závodu DTM Lucase Auera z Rakouska. David Schumacher přechází ze závodů monopostů do DTM.

„Tyto dvě kategorie vozů jsou velmi odlišné,“ říká David Schumacher, který měl již v listopadu loňského roku možnost otestovat závodní vůz GT a bude mít svůj první test se svým novým týmem Mercedes-AMG Team WINWARD v Portimão v Portugalsku.

„Jen kvůli podstatně vyšší hmotnosti vyžaduje GT3 mnohem plynulejší styl jízdy než jednomístný vůz. Zpočátku pro mě bylo ABS opravdovým šokem, to jsem u závodního auta vůbec neznal. Přesto jsem se v Mercedes-AMG GT3 rychle cítil v pohodě. Je to opravdu radost řídit,“ říká 20letý mladík.

Nováček záměrně nenastavuje svá očekávání pro svou první sezónu DTM příliš vysoko: „Jsem si vědom toho, že se musím hodně naučit, abych obstál v této neuvěřitelně prvotřídní závodní sérii. Mým cílem pro první rok je zvyknout si na závodní auto a vžít se do mnoha detailů, které jsou v DTM důležité. S Lucasem a Maximilianem mám dva nesmírně zkušené spoluhráče, na které se mohu orientovat.“

Jiří Košta

Recent Posts

Aston Martin vstupuje do DTM

Comtoyou Racing vstupuje do DTM se dvěma belgičany, Gillesem Magnusem a Nicolasem Baertem.

2 dny ago

Bortolotti, Thiim, Lamborghini a Red Bull: ABT Sportsline představuje svůj tým DTM

ABT Sportsline představil své nové partnerství s Lamborghini v Alpách, spolu s jezdci i vozem.…

3 dny ago

Arthur Leclerc pojede GT World Challenge s Ferrari

Arthur Leclerc, mladší bratr pilota F1, byl oznámen pro celou sezonu GT World Challenge s…

3 dny ago

Zbarvení Ferrari 499P pro letošní sezonu WEC

Ferrari minulý týden odhalilo zbarvení svých továrních Hypercars pro letošní sezonu WEC, spolu s plány…

4 dny ago

Logan Sargeant odchází z programu IDEC Sport by Genesis

Bývalý pilot F1, Logan Sargeant, „odchází ze závodění“ dva měsíce poté, co se připojil k…

4 dny ago

WRT odhaluje barvy vozu Valentina Rossiho a jeho kolegů pro letošní sezonu

Tým WRT bude i v letošním roce působit s dvěma vozy BMW M4 GT3 Evo…

5 dny ago