Porsche bude v DTM závodit v příštím roce se dvěma vozy

Porsche bude v DTM závodit v příštím roce se dvěma vozy

 
  

SSR Performance bude soutěžit v DTM na plný úvazek v roce 2022 a v německé kategorii nasadí dva vozy Porsche 911 GT3 R.


Mnichovský tým se během roku objevil na Nurburgringu na divokou kartu v DTM, jinak se ale soustředit na ADAC GT Masters.

SSR Performance, povzbuzený svým výkonem, s šampionem GT Masters Michaelem Ammermullerem, který vůz kvalifikoval ve druhé řadě a ve dvou závodech statečně bojoval, se nyní rozhodl vstoupit do sezóny DTM v příštím roce naplno.

Žádné oznámení ohledně sestavy jezdců nebylo učiněno, ale dvě Porsche SSR Performance ponesou čísla #92 a #94.

„Pro naši mladou společnost je začátek v DTM velmi důležitý. V důsledku toho pro nás bylo obzvláště důležité získat konkurenceschopnou sestavu se dvěma vozy na startovním roštu,“ řekl Stefan Schlund, výkonný ředitel SSR Performance.

„Myslím, že příští týdny a měsíce budou velmi vzrušující. Před začátkem sezóny v Portimãu nás čeká ještě hodně práce, ale máme rádi výzvy.“

Ve druhé sezóně formule GT3 DTM se očekává nejméně šest celosezónních výrobců, včetně čtyř velkých německých značek Audi, Mercedes, BMW a Porsche.

Italská značka vozů Lamborghini poskytne tovární podporu týmu Grasser Racing, který opustí všechny své stávající závodní programy a v příštím roce nasadí do DTM čtyři Huracany GT3.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Translate »