Oficiální testy DTM proběhnou na Hockenheimringu a Portimau

  •   
  •   
  •   

DTM začíná svou sezónu 2022 oficiálními testovacími dny v Hockenheimu a Portimau. První střetnutí jezdců a týmů se uskuteční v Německu od 4. do 7. dubna. Těsně před prvním závodním víkendem DTM od 29. dubna do 1. května v Portimau je na Autódromo Internacional do Algarve naplánován druhý předsezónní test DTM.


První dubnový týden bude hostit 4,574 kilometrů dlouhá trať v Hockenheimu. Během tohoto týdne byly úterý a středa vyhrazeny výhradně týmům DTM, zatímco pondělí je pro juniorskou závodní sérii DTM Trophy se sériově založenými sportovními vozy GT a čtvrtek byl přidělen sérii BMW M2 Cup. V Algarve budou závodní vozy DTM testovat na trati dlouhé 4,684 kilometrů v úterý a ve středu, zejména ve večerních hodinách.

„Předsezónní testy byly po léta podstatným prvkem sezóny DTM. Hockenheim má jako místo prvního střetnutí dlouhou tradici. Po zimní přestávce je to opravdová událost pro všechny zúčastněné. Už teď se toho můžeme jen stěží dočkat,“ říká Frederic Elsner, ředitel event & Operations, ITR.

Portimão je novinkou sezóny DTM, stejně jako okruh Velké ceny Itálie v Imole, zatímco Spa-Francorchamps v Belgii se vrací. Vedle Red Bull Ringu v Rakousku bude DTM tradičně závodit na DEKRA Lausitzring včetně zatáčky 1, Norisringu v Norimberku a Nürburgringu před finále na Hockenheimu od 7. do 9. října. Během sedmi závodních víkendů uvidí fanoušci i DTM Trophy.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Translate »