Liam Lawson byl v DTM jen jednu sezonu, přesto šokoval

  •   
  •   
  •   

Na začátku tohoto roku se Liam Lawson dozvěděl, že bude závodit v DTM. V červnu tedy poprvé startoval ve voze GT3 od týmu Red bull Alpha Tauri AF Corse na italské Monze. V šampionátu se umístil jako druhý,  avšak až do jeho konce bojoval o mistrovský titul. 


Liam Lawson je součástí akademie týmu Red Bull. Kromě účinkování v šampionátu formule 2 Helmut Marko začátkem tohoto roku oznámil, že pojede i šampionát DTM. První závod v DTM byl v červnu na italské Monze, který “Kiwi driver” hned vyhrál. 

Již od začátku sezóny Lawson zajížděl skvělé výsledky v této kategorii, byť nikdy předtím s vozy GT nezávodil. Za celou sezonu celkově získal 10 pódií, z čehož tři byly výhry, čtyři druhá místa a tři třetí místa. Spolu s těmito výsledky stanovil rekord nejmladšího vítěze závodu v DTM, protože mu je pouhých 19 let. 

Z celkových 16 závodů se tedy Liam postavil na pódium desetkrát, tři závody bohužel nedokončil, ale jinak ve všech pravidelně bojoval o pódia. Mladý Novozélanďan si také vybojoval čtyři pole positions, které mu významně pomohli ve hře o titul. 

Styl závodění, se kterým Liam přišel do DTM, by se velice snadno dal porovnávat ke stylu, který používá ve formuli 2. Tudíž o dost více agresivní než než to, na co jsme zvyklí v GT šampionátech, to určitě přineslo Lawsonovi velikou výhodu a díky tomu také celou sezonu bojoval nahoře. 

Celou sezonu jsme byli svědky boje mezi Kelvinem van der Lindem a Lawsonem až do posledního závodu, kde jsme mohli vidět tuto velkolepou bitvu, kterou však Kelvin van der Linde ukončil velice nesportovním kouskem. Lawson o titul přišel, celkově mu připadla druhá pozice. Pouhé tři body rozdělovali jeho a vítězného Maximiliana Götze.

Je škoda, že Liam svou kariéru v DTM prozatím ukončil. Jeho debut byl velice pozoruhodný, ale sami moc dobře víme, že jeho priority jsou momentálně ve formuli 2, protože jeho cílem je dostat se do formule 1.

Již od začátku sezony si vedl velice dobře a hned od začátku bojoval o mistrovský titul. Úplně zastínil svého týmového kolegu Alexe Albona a ukázal světu, že může být dobrý i mimo monoposty. Proto je velice smutné, že už ho příští rok na startovním roštu tohoto šampionátu neuvidíme. Mladí jezdci jako je Lawson jsou přesně tím, co bychom chtěli vidět ve všech mistrovstvích.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Translate »