Formule 1 ženám nepřeje. Podívejte se, které slečny chtějí zvrátit osud

  •   
  •   
  •   

Poslední ženou, která závodila ve formuli 1 byla Lella Lombardi v roce 1976. Od té doby jsme žádnou pilotku v tomto šampionátu nepotkali. To ale neznamená, že ve světě nejsou holky jejichž cílem by právě bylo se do královny motorsportu dostat. V tomto článku si dovolím vypíchnout pět závodnic, o kterých se myslím, že by se do formule 1 jednoho dne mohly dostat.


1. Irina Sidorkova

Jako první je Ruská závodnice Irina Sidorkova. Tato mladá Ruska momentálně závodí v ženském šampionátu, který působí pod hlavičkou formule 1; W Series. V tomto  šampionátu zatím startovala pětkrát, z toho se jednou dostala na pódium a momentálně je v průběžném pořadí 7. Závodit začala ve svých šesti letech na motokárách. V 11 letech se potom přesunula do rally. Ve 13 letech začala jezdit na okruzích a to a to si jí všimli v  SMP Racing, což jsou dodnes její hlavní sponzoři. Na to, že je nováčkem v W Series si vede velice dobře.

2. Abbi Pulling

Druhá závodnice je Britská Abbi Pulling, které je taktéž 18 let. Momentálně jezdí v britské formuli 4, kde je osmá v celkovém pořadí šampionátu. Také již dvakrát zaskakovala jako náhradnice v W Series, kde ve dvou závodech získala dohromady 10 bodů. Abbi začala závodit ve svých v devíti letech v motokárách, odkud se i přes Ginetta GT5 Challenge dostala až do britské formule 4.

3. Nerea Marti

Nerea Marti je další závodnicí, která závodí v W Series. V roce 2019 začala jezdit ve Španělské formuli 4, kde ve svém prvním závodě dojela až na pódium. V celkovém šampionátu skončila patnáctá. V šampionátu W Series je momentálně čtvrtá s jedním pódiem a zatím ve všech závodech pravidelně bodovala, což jen dokazuje jak silná je.

4. Maya Weug

Kandidátkou je také Maya Weug, která se stala součástí jezdecké akademie Ferrari v lednu tohoto roku. Tento rok rovněž zahájila svou kariéru v monopostech, kde jezdí v Italské formule 4 a vybrané závody ADAC německé formule 4. Maya teprve začala se svou kariérou v autech, avšak pestrou budoucnost má ještě před sebou a být součástí jezdecké akademie Ferrari jí nesmírně pomůže na cestě do Formule 1.

5. Lola Lovinfosse

Teprve patnáctiletá Francouzka Lola Lovinfosse. Lola také teprve zahájila svou kariéru v autech, a to ve Španělské formuli 4.  Stejně jako Maya si vůbec nevedla špatně v motokárách a také se zúčastnila výběrového řízení FIA Girls on Track. Bohužel místo v jezdecké akademii Ferrari připadlo Maye. Nicméně Lola rozhodně není bez šance na formuli 1 v budoucnu, spíše naopak. Její výsledky zatím byly velice obdivuhodné.

I když všechny slečny, které jsem zmínila, jsou relativně mladé a ještě nemají takové zkušenosti s řízením monopostů, věřím, že alespoň některé z nich se v budoucnosti přiblíží nebo dostanou do formule 1. Nový šampionát W Series je výhradně jen pro ženy a měl by umožnit holkám snazší cestu do formule 1 a seznámit je s jejím prostředím. Tato iniciativa od FIA věří, že určitě některé své pilotky v budoucnu do onoho šampionátu dostane…

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Translate »