Al Pease byl příliš pomalý

  •   
  •   
  •   

Kanadský závodník Victor “Al” Pease si do svého živopisu sice zapsal tři účasti ve víkendech formule 1, přesto by je pravděpodobně raději neměl.


Pease vyrůstal v Anglii a jako mladý muž vstoupil do britské armády, kde sloužil v Indii, Rhodesii a Egyptě. Po službě emigroval v 60. letech do Spojených států, poté do Kanady. Po krátké kariéře ilustrátora se věnoval motoristickému sportu.

Dost možná u ilustrací měl zůstat. Je totiž jediným soutěžícím diskvalifikovaným ze závodu mistrovství světa formule 1. V Grand Prix Kanady 1969, byl příliš zkrátka pomalý. Bylo mu zamáváno černou vlajkou po sérii incidentů na trati, poslední se týkala závodníka Matry Jackieho Stewarta.

V reakci na incident se majitel Matry Ken Tyrrell rozhodl protestovat a donutil činovníky Peaseho vyloučit. V té době absolvoval 22 kol v nekonkurenčním voze Eagle Mk1, zatímco lídři závodu byli už v kole šestačtyřicátém! Jeho kariéra ve formuli 1 se zakončila, přestože ani v předcházejících dvou pokusech nijak nezářil.

Překvapivě byl Pease velmi úspěšný v domácích kanadských motoristických sportovních soutěžích a v roce 1998 byl uveden jako člen kanadské síně slávy motoristického sportu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Translate »